czwartek, 7 lipca 2016

Niedzielny relaks przy kawie

Wybór odpowiedniej filiżanki może dla niejednej kobiety stanowić duży problem, jednak nie ma się czego obawiać. Każdy rodzaj kawy wymaga przede wszystkim doboru odpowiedniej filiżanki lub szklanki. Warto zatem dowiedzieć się, jak powinno wyglądać naczynie do espresso, cappuccino czy cafe latte.W czym należy podawać dany rodzaj kawy?


Espresso należy podawać w małych filiżankach (od 50 do 70 ml) o cylindrycznym kształcie. Niezwykle istotne jest to, iż filiżanki do espresso powinny mieć dosyć grube ścianki, które dłużej trzymają ciepło. Cappuccino to kawa espresso, która podawana jest ze spienionym mlekiem, dlatego należy je podawać w filiżance o pojemności 150-200 ml.

Taka filiżanka również powinna mieć grube ścianki a oprócz tego dobrze, aby była lekko wybrzuszona po bokach lub rozszerzana u góry. Cafe Frappe to mrożona kawa podawana w wysokiej szklance, która nie musi być wykonana z grubego szkła, gdyż z pewnością nie ulegnie pęknięciu. Cafe latte to klasyczna biała kawa, do której pasuje zwykła filiżanka do kawy.

Najlepiej, aby była prosta, bez wybrzuszeń, ale z grubego tworzywa, aby mogła jak najdłużej utrzymać ciepło. Latte Macchiatto to trójwarstwowe espresso, które serwuje się w wysokiej i posiadającej uchwyt szklance o pojemności 220-250 ml.

Kiedy warto zainwestować w elegancki zestaw do kawy renomowanej marki?


Taki zestaw można zakupić w każdej chwili, jednak nie powinien być przeznaczony do codziennego użytku. Takie zestawy sprawdzają się idealnie podczas ważnych uroczystości jak np., święta czy urodziny, dlatego dobrze, aby każda gospodyni domowa posiadała w swojej szafce taki właśnie komplet.

Jakie są obecnie trendy na rynku?


Warto wiedzieć o tym, iż obecnie klasyczna porcelana to już nie tylko białe filiżanki, ale przede wszystkim zdobione różnymi, kolorowymi motywami produkty, które tworzą bardzo ciekawą dekorację każdego stołu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz