piątek, 15 lipca 2016

Jak dodać charakteru niedzielnemu spotkaniu z rodziną?

Warto co jakiś czas spotkać się w gronie najbliższej rodziny. Takie wspólne chwile mogą być bardzo miłym sposobem na spędzenie wolnego czasu. Jak zadbać o miłą atmosferę podczas takiego niedzielnego spotkania?


Oczywiście istotnym elementem takich spotkań jest jedzenie. Potrawy nie powinny być zbyt skomplikowane, najlepiej wybrać takie, które można przygotować chwilę wcześniej. Gotowanie na ostatnią chwilę może wprowadzić nerwową atmosferę, zwłaszcza jeśli coś pójdzie nie po myśli gospodyni. Nie warto także eksperymentować w tej materii. Listę zakupów również dobrze jest przygotować z wyprzedzeniem.

Gościom trzeba także zapewnić coś do picia. Podstawą są oczywiście woda mineralna oraz kawa i herbata. Do obiadu można wypić także lampkę wina lub mocniejszego alkoholu. Trzeba jednak pamiętać o odpowiednich kieliszkach. Nikogo nie wolno namawiać do picia, najlepiej postawić na stole otwartą już butelkę np. z winem.

Ładna i estetyczna dekoracja zawsze jest miłą ozdobą i wprowadza miły oraz uroczysty nastrój. Warto więc zadbać o elegancki obrus np. w klasycznym białym kolorze, choć dozwolone są także inne wzory. Całości dopełni wazon ze świeżymi kwiatami. Nie wolno zapomnieć o serwetkach, te materiałowe są bardziej wytworne. Podczas obiadu lub kolacje spędzanej w rodzinnym gronie nie powinno zapominać się również o zastawie. Najlepiej aby całość: talerzyki, miski, serwisy do kawy do siebie pasowały. Przypadkowe naczynia mogą nieco popsuć końcowy efekt.

Dom powinien być uporządkowany. Nie trzeba utrzymywać sterylnej czystości, ale porządek jest wskazany. W ładnym i czystym otoczeniu wszyscy czują się o wiele lepiej i milej spędzają czas.

Miłą atmosferę tworzą jednak przede wszystkim ludzie. To oni mają się czuć swobodnie we własnym towarzystwie, czasem cała reszta to elementy drugorzędne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz