sobota, 9 lipca 2016

Przyjęcie w ogrodzie

Przyjęcie zorganizowane w ogrodzie stanowi niebanalny pomysł ugoszczenia znajomych oraz rodziny. Staranne i przemyślane przygotowanie przyjęcia ogrodowego zapewni miłe spędzenie czasu z gośćmi.


     W celu zniwelowania komplikacji, wynikających z braku wcześniej przygotowanego planu imprezy i nieprzemyślenia logistycznych aspektów organizacji przyjęcia w ogrodzie, warto pokusić się o zastosowanie do poniższych wskazówek.  


Dekoracja stołu


     Każde przyjęcie, także ogrodowe wymaga pewnego zaangażowania w udekorowanie stołu. Stworzenie klimatu za pomocą dekoracji sprawia, że atmosfera przyjęcia staje się cieplejsza, a goście czują się ważni i dobrze obsłużeni. Warto udekorować stół kwiatami z własnego ogrodu lub innymi elementami nawiązującymi do naturalnego wydźwięku imprezy. Praktyczne mogą okazać się ciężarki do obrusu, które zapobiegną podnoszeniu materiału przez wiatr.

Naczynia ogrodowe


     Równie istotnym elementem dekoracji stołu, jak i praktycznego zorganizowania przyjęcia jest wybór naczyń wykorzystanych podczas spotkania w ogrodzie.
     Popularne papierowe czy plastikowe kubeczki, talerze i sztućce wychodzą z mody, z uwagi na ich zerowe walory estetyczne oraz małą wartość praktyczną. Lekkie naczynia łatwo mogą zostać porwane przez wiatr, co wprowadzi chaos w atmosferę przyjęcia oraz znacząco obniży komfort gości.

     Naczynia ogrodowe powinny być trwałe oraz stabilne. Ich wybór w sklepach jest ogromny, każdy więc ma szansę odnaleźć propozycję odpowiednią dla siebie. Warto zastanowić się nad kolorystyką naczyń, powinny one bowiem podkreślać klimat przyjęcia ogrodowego, nawiązywać do naturalnych warunków oraz przyrody. Naczynia zdobione wzornictwem kwiatowym w żywych kolorach mogą okazać się trafnym wyborem.

     Przyjęcie ogrodowe stanowi idealną alternatywę dla salonowych spotkań z rodziną i przyjaciółmi. Klimat panujący w ogrodzie pozytywnie wpływa na relacje między ludzkie i samopoczucie gości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz