sobota, 26 lutego 2011

Waza do zupy współcześnie

Za oknami ciągle zima, a nic nie robi lepiej w chłodny dzień niż gorący rosół lub inna smaczna zupa, dlatego dziś pokażemy w czym można je pięknie serwować na stół. Idealne naczynia w tym celu to oczywiście wazy stołowe. Te, które chcemy wam pokazać nie są tradycyjne i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Są raczej nowoczesne, designerskie i bardzo minimalistyczne, dzięki czemu mogą stanowić także piękną dekorację stołu.

Pierwsza z nich to waza Arzberg Form, o delikatnych, owalnych kształtach. Jej design jest bardzo uniwersalny, gdyż z jednej strony odpowiada współczesnym trendom, a z drugiej świetnie skomponuje się z klasyczną białą porcelaną, stanowiąc jej niezwykłe uzupełnienie.


Kolejna waza pochodzi ze znanej kolekcji New Wave firmy Villeroy & Boch. Jej duży rozmiar w połączeniu z niezwykle oryginalną formą tworzy zachwycający efekt. Taka waza na pewno nie pozostanie niezauważona, dlatego może stanowić główny punkt stołowej aranżacji lub ciekawy pomysł np. na ślubny prezent. Piękna..

Na koniec coś prostego, ale oryginalnego.. Bardzo klasycznego, ale niezwykle oryginalnego.. Chodzi o wazy firmy Wedgwood z kolekcji Intaglio. Ich cechą charakterystyczną są piękne, wypukłe zdobienia na całej powierzchni, które inspirowane są starożytną sztuką i wzornictwem. Wspaniałe, okazałe i idealne jako centralna dekoracja stołowa.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz