poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Nakrywanie do stołu - rozkład sztućców


Nakrywając do stołu, warto zwrócić szczególną uwagę na to, w jaki sposób układamy sztućce. Łatwo popełnić w tym błędy, a to na pewno nie świadczy dobrze o naszej elegancji. Przeczytaj, jak prawidłowo ułożyć sztućce nakrywając do stołu i dlaczego jest to takie ważne.

Eleganckie nakrycie stołuPrzygotowując przyjęcie dla znajomych, staramy się zrobić na nich jak najlepsze wrażenie. Z tego powodu starannie przyrządzamy ulubione potrawy, wybieramy najlepsze składniki. Tak samo jednak jak smak potraw, ważny jest ich sposób podania. Prawidłowe rozmieszczenie sztućców na stole świadczy o naszej elegancji, dobrym wychowaniu i szacunku dla gości.

Prawidłowy rozkład sztućcówUłożenie sztućców w prawidłowy sposób nie jest wcale trudne. Zaczynamy od wewnętrznych, dopiero później sięgamy po zewnętrzne. Wewnątrz ułożyć należy sztućce do głównego dania. Po prawej stronie powinny się znaleźć łyżka i noże, po lewej widelce. W sytuacji, gdy zamierzamy podać pieczywo, po lewej stronie widelca powinniśmy położyć talerzyk do masła i mały nożyk do smarowania.

Jeżeli zamierzamy podać również deser, sztućce deserowe powinniśmy ułożyć powyżej nakrycia. Należy przy tym pamiętać, by trzonek łyżeczki skierowany był w prawo, a widelca w lewo.

Zainwestuj w sztućce dobrej jakościKażdy z nas ma w domu jakieś sztućce. Warto jednak zainwestować w chociaż jeden elegancki zestaw sztućców dobrej jakości, których używać będziemy podczas bardziej uroczystych spotkań. Do tego celu doskonale nadają się na przykład sztućce WMF. To sztućce wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej, które posłużą nam przez lata. Kupując je możemy mieć pewność, że nie pomieszczą się, nie tępią się i nie stracą estetycznego wyglądu. Elegancki zestaw sztućców, zwłaszcza ładnie zapakowany, może stanowić również bardzo dobry pomysł na prezent.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz