czwartek, 28 kwietnia 2011

Platinum- nowocześnie i romantycznie

Ostatnio był post o porcelanie Wedgwood, ale i tym razem nie mogłyśmy się oprzeć pokazać Wam inną kolekcję Jaspera Conrana. Ogromnie zachwyciła nas zastawa stołowa Wedgwood Jasper Conran Platinum, a zwłaszcza elementy do kawy i herbaty. Porcelana ta jest równie piękna co Pin Stripe, bo bardzo do niej podobna:) Forma naczyń jest w zasadzie identyczna, ale zdobienie już nieco nowocześniejsze i bardziej odważne. A składają się na nie szerokie, pionowe pasy z błyszczącej platyny, co na żywo daje niesamowity efekt.

Dzięki ogromnemu podobieństwu, te dwie serie można ze sobą łączyć i stworzyć wyjątkową kompozycję. Z jednej strony łagodne lawendowe pasy, a z drugiej oryginalna platyna.. Mieszanka wybuchowa, ale efekt może być zniewalający:)

W obu tych kolekcjach występują także białe, dużo skromniejsze naczynia. Są one jedynie delikatnie podkreślone platynową obwódką przy brzegu lub kolorem uchwytu. Dzięki nim zachowana jest równowaga w stosunku do bogato zdobionych elementów, a także umożliwiona uzyskanie nieprzesadzonej, harmonijnej aranżacji.

Dla nas faworytem, a właściwie "faworytkami" są te przepiękne filiżanki, które widać na poniższych zdjęciach.. co tu dużo mówić- po prostu piękne;)

1 komentarz:

  1. Właściwie przychodzi mi do głowy tylko jedno słowo - PIĘKNE!

    OdpowiedzUsuń