sobota, 30 października 2010

Drewno i porcelana - dobrana z nich para!

Dziś temetem posta będzie drewno i porcelana, a raczej ich połączenie. Nie chodzi tu o zwykłe drewno, ale uwielbiany przez wszystkich bambus. Jest niezwykle trwały i łatwo się go pięlęgnuje, dlatego prawie każda z nas ma w kuchni deskę do krojenia z tego tworzywa.

A ja chciałam wam przedstawić jego piękne połączenie z klasyczną białą porcelaną. Porcelana stołowa Rosendahl Grand Cru jest tu doskonałym przykładem. Tradycyjna biel porcelanowych naczyń oraz ich nowoczesne formy są jednocześnie podkreślane, jak i łagodzone przez bambusowe przykrywki akcesoriów stołowych.


Maselniczka i cukierniczka idealnie dopełniają tą kolekcję porcelany, ale mogą też stanowić wspaniały zestaw osobno. Pasują one zarówno do nowoczesnej jak i tardycyjnej jadalni, więc mogą być dobrym pomysłem na udany prezent:)


Projektanci kolekcji Grand Cru stawiają także na szlachetne drewno dębowe, które jest bardzo dostojne, eleganckie i posiada piękny naturalny odcień. Na jego tle porcelana jest zachwycająca i wydaje się być jeszcze bardziej delikatna.Na koniec dodam jeszcze, że do calej tej kompozycji idealnie pasują proste sztućce ze stali szlachetnej o wysokim połysku. Ożywią one całość, nadając jej lekkości i świeżości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz