sobota, 24 marca 2012

Największa filiżanka świata!

Mamy zaszczyt wszystkim ogłosić, że odnalazłyśmy największą, oficjalnie sprzedawaną filiżankę świata:)) Jest wykonana z prawdziwej porcelany i potrafi zmieścić w sobie 20 standardowych filiżanek kawy. Taka ilość kofeiny od razu postawi na nogi niejednego śpiocha lub pracoholika, bo nie wierzymy, że każdy potrafi wypić tyle kawy na raz;))Największa filiżanka świata ma bardzo klasyczną formę, dokładnie taką jak mają normalne filiżanki do kawy. Jest wysoka na 16 cm a jej średnica to aż 25,5 cm - czyli w zasadzie tyle co talerz obiadowy!! Trzeba przyznać, że robi wrażenie.. zwłaszcza, że waży prawie 5 kilogramów!!


Gabaryty filiżanki są naprawdę zadziwiające. Pytanie czy jest praktyczna- bo unieść jej ciężar dodatkowo z ciężarem kawy czy herbaty to niełatwe zadanie. Ale wymyślili ją amerykanie, a w Ameryce wszystko musi być największe:)))

Można ją kupić za niecałe 50$ na Ebay,u.

2 komentarze:

 1. ....można się w niej utopić:) Ja wolę zdecydowanie tradycyjne, cieniutkie maleństwa:)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hehehe, to prawda:) można się w niej utopić;) i oczywiście my także nadal wolimy tradycyjne, które mają w sobie ten urok delikatnej porcelany:) Pozdrawiamy!

   Usuń