piątek, 12 listopada 2010

Naczynia bardziej tradycyjne

Tradycyjne dodatki kuchenne i stołowe, cechuje ponadczasowość. Pasują zarówno do nowoczesnego jak i klasycznego wnętrza, wprowadzając w nie odrobinę ciepła i swojskiego klimatu. Niektórym przywodzą one na myśl młodzieńcze lata i wakacje spędzane u babci. Jedno jest jednak pewne- każdy ma do nich pewien sentyment, dlatego nie mogłam sie oprzeć aby wam pokazać naczynia z kolekcji Homestead, firmy Maxwell&Williams. Co prawda nie są one wykonane z porcelany, a z ceramiki, ale to jest tylko ich zaleta, gdyż mają dzięki temu odpowiedni charakter. Posiadają proste, tradycyjne formy i delikatnie kremowy odcień, wyglądając na nieco starsze niż są w rzeczywistości.


Mi osobiście najbardziej spodobała się cukierniczka i dzbanuszek do mleka, które na pewno będą uroczo się prezentować w kuchni i w jadalni. Poza tym, są to akcesoria stołowe najczęściej używane w domu. Jednak na uwagę zasługuje również zestaw do oliwy i octu, nieco bardziej nowoczesny dzięki stalowym dozownikom. Jest bardzo prakyczny i pięknie ozdobi kuchenny blat czy półkę. Może to być dobry pomysł na prezent do nowego domu.


Wszystkie naczynia ozdobione są pięknymi obrazkami przedstawiającymi wiejską chatkę oraz napisami, sugerującymi ich przezanczenie. To właśnie one tworzą ten ich niesamowity styl. Dodatkową zaletą tych naczyć jest z pewnościa fakt, że ich cena jest bardzo przystępna i każdy może sobie pozwolić na taki drobny dodatek do swojego mieszkania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz