poniedziałek, 23 sierpnia 2010

Black on White!

Zainspirowana pięknem i klasą czarno-białej porcelany, skierowałam swoje poszukiwania niezwykłej zastawy właśnie w tym kierunku. I oto znalazłam dwa cudowne komplety naczyń z delikatnymi roślinnymi wzorami. Pierwszy z nich to kolekcja Bottna firmy Ittala.


Porcelana stołowa z tej kolekcji posiadają bardzo proste i minimalistyczne formy. Biel porcelany zdobi jedynie subtelny i jednocześnie niezwykle śmiały wzór zaczerpnięty wprost z natury. Są to lilie wodne, i przeplatające je trawy. Kompozycja ta jest niezwykle melancholijna i przywodzi wspomnienie piękna przyrody. Wspaniały pomysł projektanta!
Druga kolekcja porcelany, która według mnie zasługuje na uwagę to zastawa stołowa Moon Shadow firmy Maxwell & Williams.
Naczynia te posiadają bardziej tradycyjne formy. Wzór, który je zdobi jest przepięknym czarno-szarym konturem kwiatowej kompozycji. Całość dostarcza wspaniałych wrażeń estetycznych, więc doskonale będzie prezentować się na stole w połączeniu z białym obrusem i czarnymi dodatkami.


Takie oryginalne zestawy naczyń powinny znajdować się w każdym domu, gdyż znakomicie sprawdzą się na przyjęciu, do kawy ze znajomymi, jako stała ozdoba jadalni lub też w roli prezentu. Co ważne biel i czerń można komponować z dowolnym, innym kolorem tworząc indywidualną aranżację stołową. To także wspaniały pomysł na prezenty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz